אירוע הנצחה וקריאת מעלה על שם רב"ט גדי עמית אייזקס ז"ל.אביו ריצ'רד ואחיו נדב נשאו דברים מרגשים לזכרו.

בטקס חגיגי נחנך מעלה בסמוך לרחוב לבונה בו גדל לזכרו של רב"ט גדי עמית אייזקס ז"ל, בן 19, שנפל בעת שירותו הצבאי ביום כ' באייר תשפ"ב, 21.5.22. גדי ז"ל בנם של ליסה וריצ'רד. נולד בי"ז בשבט תשס"ג (19.1.2003) בירושלים והוא אח צעיר לנדב שנשא דברים מרגשים לזכרו בטקס. בטקס השתתפו סגני ראש העיר, אור גרינפלד ועמיעד טאוב וחברי המועצה כרמית תא שמע ועידן חמי.

גדי עמית גדל במודיעין ולמד בבית ספר "יחד" בעיר. אהב אמנות ובחטיבת הביניים נבחר להשתתף בתוכנית בר אילן לנוער מוכשר במתמטיקה, ולמד שם במשך שנתיים.

גדי היה יצירתי מאוד, השקיע שעות בציורים. אהב מאוד לקרוא, ובמיוחד באנגלית. תמיד עם ספר קריאה ביד, סיפרו הוריו, לעיתים ברגעים שבהם היה אמור לעשות משהו אחר במקום. גילה סקרנות רבה לגבי מדינות בעולם, אהב לטייל במקומות רחוקים וללמוד עליהם, והיו לו תוכניות מפורטות לטייל לאחר השחרור מהצבא.

כמו כן אהב מאוד כדורגל, היה אוהד מסור של קבוצת הכדורגל עירוני מודיעין, של נבחרת ישראל ושל קבוצת האל סיטי באנגליה. אוהדי קבוצת הכדורגל עירוני מודיעין תלו שלט במגרש שלהם לזכרו, ואוהדים של נבחרת ישראל הרימו שלט לזכרו במשחק הראשון שנערך אחרי נפילתו.

באתר יזכור נכתב כי גדי אהב מאוד חיות, ובמיוחד כלבים. תמיד נראה מסתובב עם כלבים ברחובות של מודיעין, כלבים שלקח אותם לטיולים במסגרת עבודתו כדוג-ווקר.החברים של גדי היו מאוד חשובים לו. בבית הספר הוא היה חלק מקבוצה של בנים שקראו לעצמם "Mitzik Crew". כן השתתף כחניך בתנועת הנוער נוע"ם (נוער מסורתי) והשתתף בהרבה מחנות קיץ וטיולים. היו לו הרבה חברים טובים מנוע"ם ממקומות שונים בארץ, מדי פעם נסע לצפון או לדרום הארץ כדי לבקר את חבריו.

ב-10 באוגוסט 2021 התגייס לצה"ל, הצטרף לחיל השריון. בסוף הטירונות נבחר להשתתף בהכשרה של יחידת עילית בשריון – מתוך ארבע-מאות וחמישים חיילים שהתגייסו במחזור שלו נבחרו רק שלושים, וגדי אחד מהם.

לקראת סוף האימון המתקדם נדרשו המפקדים לבחור את ששת החיילים הכי מוכנים שיעזבו את ההכשרה ויגיעו ישירות למבצעית כדי להחליף חיילים אחרים, וגדי היה אחד מהשישה שנבחרו.

רב-טוראי גדי עמית אייזקס נפל בעת שירותו ביום כ' באייר תשפ"ב (21.5.2022). בן תשע-עשרה בנופלו. הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין במודיעין. הותיר הורים ואח.

גדי אייזקס
גדי עמית אייזקס ז"ל צילום חדשות מודיעין