מבזק חדשות
בית » חינוך » אלקנה ומודיעין – "מרוץ הלפיד והגבורה" לזכר סגן יואב הרשושנים הי"ד
אלקנה ומודיעין – "מרוץ הלפיד והגבורה" לזכר סגן יואב הרשושנים הי"ד
תלמידי הישיבה. צילום פרטי

אלקנה ומודיעין – "מרוץ הלפיד והגבורה" לזכר סגן יואב הרשושנים הי"ד

ישיבת בני-עקיבא מערב השומרון באלקנה (ישיבת ימ"ה) יצאה ביום רביעי, כ"ו בכסלו (17/12), נר ראשון של חנוכה, למרוץ הלפיד והגבורה המסורתי שלה לזכרו של סגן יואב הרשושנים הי"ד. 250 תלמידי הישיבה שיתפו ואירחו את תלמידי כיתות ו' בבית-הספר היסודי "כרמים" באלקנה.

ל"מרוץ הלפיד והגבורה" יוצאת חטיבת הביניים של הישיבה מדי שנה בחג החנוכה למסלול ביער בן-שמן המשלב צעידה משולבת בתחנות הדרכה וריצה הנחתמת בחורשה ובאנדרטה לזכרו של יואב, המוצבת בבקעת הנזירים בנחל גמזו שביער בן-שמן.

השנה התלמידים החלו את המרוץ בטקס מכובד בכניסה לבית-העלמין הצבאי של העיר מודיעין, יחד עם ראש מועצת אלקנה אסף מינצר ומשפחת הרשושנים, אשר נשאו דברים ובירכו את התלמידים. לאחר מכן פקדו התלמידים את קברי חללי מבצע "צוק איתן", וביניהם את קיברו של סא"ל דולב קידר, מג"ד גפן בבה"ד 1, תושב מודיעין. משם המשיכו התלמידים ופקדו את קברי שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בקיץ האחרון (אייל, נפתלי וגיל-עד), הקבורים אף הם בבית-העלמין במודיעין.

התלמידים המשיכו בצעידה בת 2 ק"מ בטבע ונהנו מתחנות הדרכה בהן הדריכו המש"צים של ישיבת ימ"ה. לאחר התרעננות ב"גן המוסיקלי" שביער בן-שמן הם יצאו למרוץ של 3 ק"מ, כשכולם שותפים לריצה ומסייעים גם לאלו שהתקשו.

התלמידים סיימו את הפעילות באנדרטה בטקס קצר יחד עם שילה ונורית הרשושנים, טעמו מן הסופגניות וחזרו לבתיהם מלאי חוויות.

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*