מבזק חדשות
בית » תחבורה » לא בכל מקום ניתן להציב מעבר חצייה
לא בכל מקום ניתן להציב מעבר חצייה
חוצים את עמק דותן ומסתכנים. צילום: אבי אלבז

לא בכל מקום ניתן להציב מעבר חצייה

חבר מועצת העיר אבי אלבז מבקש מראש העיר להקים מעבר חצייה בין מגרש החניה בעמק דותן לרחבת היכל התרבות. בעירייה טוענים שהדבר בלתי אפשרי וכי זה יסכן את הולכי הרגל

חבר מועצת העיר ויו"ר סיעת מודיעין חופשית, אבי אלבז, פנה השבוע במכתב לראש העיר בבקשה להקים מעבר חצייה שישרת את התושבים החונים בחניון הראשי של עמק דותן וחוצים את הכביש לעבר היכל התרבות. כך כותב אלבז:

"בהיכל התרבות מתרחשת סכנה יום יומית, בעיקר בשעות אחה"צ והערב עת הבאים להיכל מחנים את רכבם בחניה הגדולה במגרש הכורכר וחוצים את הכביש בדרכם להיכל, לספרייה העירונית או לקתדרה, באופן מסוכן בניגוד לחוק.

"כל אחד המגיע להיכל יודע על מה מדובר ומעטים בלבד טורחים ללכת מרחק רב לצומת מרל"ז או לצומת הולמס-פלייס על מנת לעבור בבטחה במעברי החצייה. הסכנה ממש מוחשית. ניתן לפעמים לראות אמהות החוצות עם עגלות וילדים המשתרכים מאחור תוך סיכון חיי אדם, או אזרחים וותיקים שלא פעם חוצים את הכביש באטיות.

"בכדי למנוע את הסכנות היומיומיות לתושבים שרצים על הכביש כאמור לעיל, העירייה חייבת להסדיר בדחיפות מעבר חצייה תיקני באזור הכניסה להיכל התרבות מול אמצע מגרש החניה.

"מעבר החצייה יהיה מתומרר ומואר במשך כל היממה עם פנסים מהבהבים שיזהירו את הנהגים שלפניהם מעבר חצייה. כמו"כ, יש לסלול במפר בכדי להאט את נסיעת כלי הרכב לפני מעבר החצייה.

"הפתרון הנדרש כאמור לעיל, הוא פתרון פראקטי ולא אכיפתי/חינוכי. רק לאחר שמעבר החצייה יסומן במקום המתאים, יהיה צורך התחלתי לשים דגש על אכיפה ומעבר הולכי הרגל מהמגרש לצידו השני של הכביש ובחזרה, במעבר החצייה למען שלומם של החוצים".

עד כאן דבריו של אלבז, אולם בעלי התפקידים המקצועיים הממונים על הנושא בעירייה חושבים אחרת ודוחים על הסף את בקשתו של אלבז בטענה שהדבר יסכן עוד יותר את הולכי הרגל.

מדוברות העירייה נמסר בתגובה כי: "הנושא נבחן בעבר ונדון בוועדת התנועה כאשר הוחלט שלא להציב מעבר חצייה באמצע הקטע מאחר ומעבר חצייה במקום זה נוגד את ההנחיות לתכנון מעברי חצייה ועלול לסכן את ציבור הולכי הרגל. עם זאת, לטובת שמירה על בטיחות ציבור הולכי הרגל, בוצעה במקום הגבהה של מעבר החצייה בצומת הרחובות עמק דותן ונחל עיון והותקן פס האטה מקדים. בנוסף, הוחלט להקים כיכר בצומת הרחובות עמק דותן ועמק יזרעאל, כאשר תכנון הכיכר נעשה בימים אלה. יש לציין כי משני צידי ההיכל יש מעברי חצייה כאשר המרחק ביניהם הוא 158 מטרים בלבד, מרחק הליכה קצר, אליו נדרשים הולכי רגל ללכת על מנת לחצות בבטחה את הכביש".

 

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*