מבזק חדשות
בית » חדשות » סנ"צ אמיר קליין: "לתת את השירות המיטבי לאזרח"
סנ"צ אמיר קליין: "לתת את השירות המיטבי לאזרח"
סנ''צ אמיר קליין

סנ"צ אמיר קליין: "לתת את השירות המיטבי לאזרח"

מפקדת משטרת מודיעין סקר בהרחבה בישיבת מועצת העיר את הנעשה בגזרת מודיעין. ניכרת מגמת שיפור בכל התחומים: שיפור במתן שירות, ירידה בפשיעה ובאלימות, עליה באכיפה, שיפור ההתרעה, צמצום תאונות הדרכים, הטבה באיכות הטיפול בנוער והידוק שיתוף הפעולה עם הרשות

סנ"צ אמיר קליין מפקדת תחנת משטרת מודיעין הוזמן על ידי ראש העיר חיים ביבס להציג בישיבת מועצמת העיר שהתקיימה ביום רביעי האחרון, סיכום שנתי של הנעשה במשטרה בגזרת מודיעין שתחת אחריותו ופיקודו.

סנ"צ קליין דיבר באריכות על המצב בעיר ובעיקר על מגמות השיפור בתחומי הטיפול השונים וענה על שאלות חברי המועצה.

"חדשות מודיעין" מביא את עיקרי הסקירה והנתונים שהוצגו על ידי סנ"צ קליין:

"מודיעין בנויה נכון והשילוב בין המשטרה לרשות הוא מהטובים ביותר. ניתן לדבר על שלושה יעדים עיקריים: הרתעה – לעשות את המרב שיהיה סיכוי גדול לעבריינים להיתפס ואז הם יחששו לעשות כאן פשיעה ויחשבו פעמיים לפני ביצוע עבירה. דגש על שירות הפנים, כלומר מה אנחנו נותנים לשוטר, כי האמונה שלנו היא ששוטר שטוב לו מיטיב עם האזרח. יש חשיבות גדולה של שירות טוב יותר לאזרח. לתחנת מודיעין יש ציונים גבוהים בנושא. אבל אנחנו יכולים להיות במקום עוד יותר טוב.

אנחנו עוסקים באכיפה אבל גם הרבה בחינוך, למשל בפרויקט "העצמה כחולה" בשיתוף עם הרשות. בפרויקט הזה היו 56 נערים בשנתיים האחרונות. שלושה נערים מתוכם חזרו וביצעו עבירות. ומתוך ה- 53 האחרים מחציתם התגייסו לצבא. אחרים נמצאים בשירות לאומי או עתידים להתגייס. לולא הפרויקט הזה הנערים הללו לא היו שם. חלקם הוגדרו ככאלה שאינם ניתנים לשיקום, אבל אנחנו הוכחנו שניתן גם ניתן.

אנחנו כל הזמן משתפרים והסיכוי שעבריין ייתפס הולך וגדל כל הזמן. אנחנו מדברים על עבריינות של פריצות לדירות, לעסקים, לכלי רכב, גניבות של פלאפונים ועוד.

הגענו למסקנה שאחד הדברים החשובים ביותר הוא לתקוף את העבריינים בהיבט הכלכלי. החילוט נתון לשיקול דעתו של מפקד התחנה. צריך לקחת בחשבון את ההיבט ההומני אל מול הנתונים. למשל, המטפל האלטרנטיבי שעבר לכאורה עבירות חמורות לאחרונה כאן במודיעין ניתן היה לחלט לו את הבית. אך מכיוון שלאיש יש משפחה אז לא הולכים לכיוון כזה. מנגד אם פורץ הגיע עם האוטו שלו והוא ניתפס אז אחלט לו את הרכב. גם מי שמסיע שב"חים ניתן לחלט לו את הרכב. במודיעין אנו מתקרבים כבר לסכום של כמעט מיליון שקל חילוט. חשוב מאוד שהעבריינים יפגעו גם בהיבט הכלכלי.

בשנה שעברה הוגשו 87 כתבי אישום וזו עליה משמעותית. אנחנו אמנם לא שמים דגש על הכמות אלא על האיכות אבל האיכות מעלה גם את הכמות.

יחד עם הרשות המקומית וסיירת ההורים אנו נמצאים הרבה מאוד בגנים הציבוריים. הרבה מאוד פעמים אנו מונעים קטטות ואלימות. בעיר מודיעין היתה השנה ירידה של 40 אחוז באירועי אלימות. הנערים אמנם נשארו אותם נערים אך אנחנו השתפרנו ואנו נמצאים במקומות הנכונים. הירידה באלימות היא משמעותית אך מנגד יש עליה מטורפת בשפיכת אלכוהול.

הנוער בעיר מודיעין הוא נורמטיבי לחלוטין. באופן כללי מדובר בנוער טוב ובכל זאת עם הגעתי החלטתי להקים בעיר מחלק נוער בראשות קצין, דבר שלא היה אף פעם. קיימת מגמת עליה בפתיחת תיקים נגד נערים בנושא שימוש באלכוהול. מקום שנתפס מוכר אלכוהול לקטין נסגר באמצעות שימוע לשבוע או שבועיים. ככלל בעלי העסקים מודעים לנהלים ולאיסורים. גם בנושא זה אנחנו מטפלים בהיבט החינוכי.

הירידה השנה באלימות בעיר מודיעין היא מהגדולות בארץ. בין היתר בשל חשיפה ומניעה גדולים יותר ותוספת כוח אדם.

אחד הדברים שהכי חשובים לי בעיר מודיעין הוא לתת את השירות המיטבי לאזרחים. אני מתייחס לכל אזרח שפונה אלי. אני עונה על כל מכתב באופן אישי. תפקידי הוא לתת שירות טוב יותר לאזרחים. למרות שיש לנו עליה בכל הפרמטרים של השירות שנבדקו ולמרות שבין התחנות אנחנו במקום הרביעי במתן שירות, אם אתם שואלים אותי אם אני מרוצה, התשובה היא לא. אנחנו יכולים להיות עוד הרבה יותר טובים.

העיר מודיעין מבחינת רמת הפשיעה שלה היא הנמוכה בארץ. זה לא נתון של מה בכך. היו שנים שהעיר הזו ידעה 1,000 עבירות בשנה, עכשיו אנחנו מדברים על 360 עבירות בשנה, פחות מעבירה ביום. האם זה הרבה? כן, זה המון, כי כל עבירה היא עולם ומלואו מבחינת האזרח הנפגע. התפקיד שלי להוריד את זה, וזה יכול להיעשות רק בעבודה משותפת, לבד זה לא ניתן. בנושא זה חשוב לציין שאם מורידים את העבירות שקרו ביער בן שמן, שהוא לא בתחום העיר מודיעין, הרי שבתוך העיר אנחנו מדברים על מספרים נמוכים עוד הרבה יותר. בכל מקרה בכוחנו להוריד גם את זה ואנו בתוך מגמה נכונה. אנחנו לא עושים את זה לבד, אלא בעזרתם של 300 מתנדבים, מתוכם 200 הם יח"מ, כלומר שהם לובשים מדים ויש להם סמכויות כמו של שוטר רגיל. זו עשייה מבורכת של התושבים כאן למען ביטחון התושבים.

בהיבטים של התנועה התחנה עומדת על ציון 100 מטעם כל מיני ועדות שבדקו את זה. אני יכול בנושא להגיד רק דבר אחד – רוב האכיפה שלנו היא אכיפה איכותית בלבד. כמעט ואין לנו מגע עם האזרח הפשוט אם הוא לא עושה עבירת בריונות. מטרתנו היא להוריד את כמות תאונות הדרכים, יש ירידה משמעותית במספרים ואפשר להוריד עוד יותר. ייאמר לשבחה של הרשות שהיא מטפלת בכל בעיה שאנו מאתרים בתשתיות וזה מוריד את התאונות משמעותית.

אין ספק שהעבודה המשותפת מביאה אותנו להיות תחנה מצטיינת. לתושבים יש בזה חלק, לרשות יש חלק, וכמובן למשטרה, לשוטרים ולקצינים שעושים את העבודה. שתוף הפעולה הזה והאמון שאתם נותנים בנו חשובים ביותר להצלחה ואין ספק שבפנינו עוד עשייה משותפת רבה בעיר עם יעדים מאתגרים בהם אנחנו צריכים להתמודד".

תגובה אחת

  1. נצ"מ אמיר קליין, קצין וג'נטלמן קצין ענב וצנוע איש אשכולות בעל יכולות חשיבה מהירה ומדוייקת, ממעיט בדיבורים וטוב במעשים, מכיר אותו מאז שהתגייס למשטרה

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*