מבזק חדשות
בית » חדשות » פרסום ראשון: מודיעין תחובר לקו הרכבת ירושלים תל אביב
פרסום ראשון: מודיעין תחובר לקו הרכבת ירושלים תל אביב
ראש העיר חיים ביבס

פרסום ראשון: מודיעין תחובר לקו הרכבת ירושלים תל אביב

פרויקט מסילת הברזל "קשת מודיעין" שעבר בשנים האחרונות מספר טלטלות, הקפאות וביטולים, אושר לאחרונה על ידי משרד האוצר והתחבורה. המשמעות: משנת 2018 תושבי מודיעין יוכלו לעלות לירושלים ברכבת

כשפניו קורנות מאושר ראש העיר חיים ביבס בישר הערב למשתתפים באירוע הפתיחה של פסטיבל האמנות "אורות הכרך" על קבלת אישור ממשרד האוצר לבניית פרויקט "קשת מודיעין" המחבר את קו הרכבת ירושלים תל-אביב אל תחנות הרכבת של מודיעין.

לדברי ביבס מדובר בחיבור משמעותי ביותר שיביא לשגשוגה של העיר. עלות הפרויקט שאושר היום על ידי משרד האוצר כפי שדיווח ראש העיר הוא 390 מיליון שקלים.

עוד מסר ביבס כי כבר בשלב הראשון ייבנה חניון ענק למכוניות בסמוך לתחנת הרכבת פאתי מודיעין.

חבר מועצת העיר אלעד שמעונוביץ שהיה בעבר דובר העירייה אמר לנו כי לחיבור יש חשיבות רבה מבחינת העסקים בישפרו סנטר וכי המרכז הזה יהפוך למרכז עסקים חשוב וגדול בין ירושלים לתל אביב.

קו הרכבת המהיר ירושלים-ת"א הוא אחד הפרויקטים התחבורתיים הגדולים ביותר הנבנים כיום במדינת ישראל. עלות הפרויקט מוערכת ב-7 מיליארד שקלים כאשר מועד הפעלת הקו המתוכנן הוא שנת 2018. אורך המסילה היא 57 ק"מ כאשר הרכבות הישירות צפויות לעשות את המרחק תוך 28 דקות בלבד. שני קטעים של המסילה כבר בנויים: קטע ת"א-נתב"ג שנפתח בשנת 2004 וקטע המסילה נתב"ג-מודיעין שנפתח בחודש ספטמבר 2007. כיום נמצא בהקמה קטע הקו השלישי והאחרון ממודיעין לירושלים שם נבנית תחנת הרכבת בנייני האומה בעומק של 80 מטרים מתחת לאדמה. אורך הקטע השלישי הוא 30 ק"מ והמורכב ביותר שכן 20 ק"מ מהקו יהיו בתוך מנהרות ארוכות שטרם נבנו בישראל.

קשת מודיעין היא מסילת הברזל המחברת את הרכבות היוצאות מהעיר מזרחה אל המסילה לכיוון ירושלים ומאפשרת לרכבת המאספת של הקו לעצור בתחנת 'פאתי מודיעין' ולהמשיך ישירות לירושלים בעתיד בזמן נסיעה משוער של 17 דק' בלבד. אי הקמתה הייתה גורמת לתושבי העיר המעוניינים להגיע ברכבת לירושלים לקחת רכבת לכיוון ת"א ולהחליף רכבות בתחנת נתב"ג או ת"א ההגנה ובכך להכפיל את זמן הנסיעה לבירה.

כחלק מפרויקט 'קשת מודיעין', שעלותו מוערכת ב-390 מיליון שקלים, סוכם בין עיריית מודיעין מכבים רעות למשרד התחבורה והרכבת על שדרוג תחנת 'פאתי מודיעין' מאחר וכמות הנוסעים העוברת בתחנה צפויה לגדול באופן משמעותי.

ראש העיר חיים ביבס: "בשנים האחרונות אנחנו נמצאים בסדרת פגישות ודיונים עם משרד התחבורה ומשרד האוצר לקידום הפרויקט ואני שמח על אישורו ויציאתו לדרך. 'קשת מודיעין' היא בשורה גדולה לעיר שזוכה לחיבור ישיר לקו הרכבת הראשי של מדינת ישראל. אישור הפרויקט מראה יותר מכל על כך שגם ממשלת ישראל מבינה את חשיבותה ומשמעותה של העיר מודיעין מכבים רעות כאחת הערים הגדולות והמובילות במדינת ישראל, היום ובטח בראייה עתידית. חיבור העיר לקו, הקמת החניונים החדשים והמעבר התת-קרקעי יתרמו מאוד להתפתחותו של מרכז עינב עם אלפי נוסעים מאזור השפלה שיעדיפו להגיע לכאן, להשאיר את רכבם ולהמשיך ברכבת לירושלים. מרכז עינב יהפוך למרכז תחבורתי אזורי חשוב שממנו גם יצמחו שאר העסקים והחברות הפועלות בו".

 

 

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*