מבזק חדשות
בית » חדשות » פרסום ראשון: הרכבת לירושלים תדחה בעוד שנתיים
פרסום ראשון: הרכבת לירושלים תדחה בעוד שנתיים

פרסום ראשון: הרכבת לירושלים תדחה בעוד שנתיים

בשורה רעה לנוסעים בקביעות לירושלים המייחלים להפעלתה של הרכבת המהירה ממודיעין לבירה: לפני שנתיים בדיוק נערך במודיעין טקס הנחת אבן הפינה לפרויקט 'קשת מודיעין', הכולל מסילת רכבת המחברת את מודיעין אל הקו המהיר לירושלים. חנוכת הקו המקורית תוכננה לסוף 2018, נדחתה לראשונה לאפריל 2019 ושוב נדחתה לרבעון האחרון של השנה. אולם עכשיו מסתבר שבעקבות פשיטת הרגל של החברה המבצעת תהייה דחייה של שנתיים נוספות.

רכבת ישראל מבצעת את פרויקט מסילת "קשת מודיעין", ומקימה תשתית חיבור מסילתי באורך של כ – 2.5 ק"מ בין תחנות הרכבת במודיעין לקו המהיר לירושלים. הפרויקט, בתקציב כולל של כ- 330 מיליון שקלים.

חיבור העיר לקו המהיר לירושלים, צפוי לשפר משמעותית את השירות הניתן לתושבי העיר, כאשר תדירות רכבות הנוסעים בקו מודיעין-ירושלים האומה צפוי להיות 2 רכבות לכל כיוון בשעות השיא בזמן נסיעה של כ-17 דקות בין תחנת פאתי מודיעין לתחנת האומה.

כזכור, במסגרת הפרויקט תבוצענה עבודות הכוללות שדרוג והרחבת תחנת הרכבת "פאתי מודיעין", גשר הולכי רגל וחניון חדש בסמיכות לכביש 431 (מדרום לתחנת פאתי מודיעין). כמו כן תבוצענה עבודות תשתית להקמת גשרי רכבת, הקמת קירות תומכים, הנחת מבנה תחתון למסילה, הקמת מערכות נדרשות במעבר תת קרקעי ועבודות שיקום נופי.

מדובר במיזם שיש לו חשיבות רבה לחיי היום יום של תושבים רבים העובדים בירושלים ואמור לשפר משמעותית את איכות החיים והשירות לתושבים. אך מסתבר שהדרך אל השיפור עוד ארוכה למדי.

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*