מבזק חדשות
בית » חדשות » קאט דה בולשיט
קאט דה בולשיט
אלבז ביבס ומעוז

קאט דה בולשיט

בסוג כזה של קרקס במועצת העיר עוד לא צפינו – ראש העיר חיים ביבס ביצע "מינוי בכפייה" של שרון מעוז לתפקיד יו"ר ועדת הביקורת למרות התנגדותו של מעוז. ואיפה היו חברי המועצה? אה, נכון, מריונטות חסרי חוליות אינם מוחים אף פעם גם כשראש העיר מתעתע בהם

בישיבת מועצת העיר שהתקיימה אמש (יום ד') הציע חבר המועצה שרון מעוז למנות את חברו לאופוזיציה יו"ר מודיעין חופשית אבי אלבז לתפקיד יו"ר הוועדה לענייני ביקורת. סביר להניח שמינוי כזה אינו נוח לראש העיר חיים ביבס החושש לכאורה שאלבז ייקח את תפקידו ברצינות יתר ויכניס "רעשים" למערכת בעיקר סביב נושאי הדת – נושאים בהם מתמקד אלבז כחבר מועצה ובגינם קיבל מנדט מבוחריו.

אז מה עשה ביבס כדי לטרפד את המינוי של אלבז? הוא הפך את הדיון בהצעתו של מעוז לקרקס, ובמסווה של "תרגיל פוליטי" הוביל את חבריו לקואליציה לבחור במעוז עצמו לתפקיד למרות שמעוז הכריז, הבהיר והדגיש כי אינו רוצה בתפקיד והמינוי אינו מקובל עליו.

את התפקיד מילאה עד כה חברת המועצה מירב פלג אך עתה כשראש סיעתה מויש לוי עומד להתמנות לתפקיד סגן ראש העיר היא מנועה על פי חוק להמשיך בתפקידה.

ועדת ביקורת זה דבר רציני. לא בכדי היא ועדת חובה על פי חוק. פקודת העיריות מחייבת את ראש העיר למנות לתפקיד יו"ר הביקורת חבר מהאופוזיציה, כך שלראש העיר אין ברירה אלא למנות את אלבז או מעוז לתפקיד.

מעוז כאמור, אינו מעוניין בתפקיד, אינו מתמצא ברזי הביקורת ואינו מסוגל כרגע למלא את התפקיד בצורה מקצועית ורצינית. לעומת זאת, אלבז כיהן כבר בעבר בתפקיד זה בתקופתו של ראש העיר הקודם משה ספקטור וביצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר.

"התרגיל המסריח" של ראש העיר, אשר מנע לכאורה את בחירתו של אלבז, ומינה לתפקיד חבר מועצה שהודיע כי אינו מתכוון לכהן בו, אינו מחזיק מים. אם מעוז יעמוד על סירובו לקבל את התפקיד הוא ייאלץ את ביבס למנות את אלבז. זה החוק. ואם הנושא יישאר פתוח, מישהו חייב יהיה לפנות לממונה המחוז במשרד הפנים, או למבקר המדינה, או לערכאות, ולכפות על ראש העיר את המינוי של אלבז.

אך לפני כל זאת יש לשלול עוד אפשרות חריגה אך לא לגמרי בלתי אפשרית – אפשרות שעל פיה היינו עדים אמש להצגה מתואמת היטב, בה כיכבו ושתפו פעולה ביבס ומעוז וכל ההליך היה מבויים ומוסכם מראש בין השניים. רמז לכך קבלנו לאחר הישיבה כשמעוז פלט: "ידעתי מראש שראש העיר עומד לעשות תרגיל כזה".

ולבסוף, חייבת להישאל השאלה – היכן היו חברי מועצת העיר מהקואליציה? האם אבדו כל בושה וכל דעה? איך קרה שלא נמצא ולו צדיק אחד בסדום שיתריע על ההליך הלא רציני והלא תקין לו היו שותפים אמש ("מריונטות" כבר אמרנו?) אוי לבושה.

 

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*