מבזק חדשות
בית » חדשות » "לעשות יותר ולדבר פחות"
"לעשות יותר ולדבר פחות"
שרון מעוז

"לעשות יותר ולדבר פחות"

כאשר ההכרזה שבכותרת באה מכיוונו של חבר אופוזיציה זו לא בהכרח בשורה טובה לתושבים. שכן, במועצת העיר לא כולם צריכים "להצטרף לעשייה". מישהו צריך לבקר את הנעשה, לנהל מאבקים, להוות דמות דומיננטית שתשחק את תפקיד "פרקליטו של השטן"

בערב ראש השנה הפיץ חבר מועצת העיר, שרון מעוז, הודעה לתומכיו ולעיתונות, בה הצהרה האומרת כי השנה הוא מתכוון "לעשות יותר ולדבר פחות". מעוז אף מציין כי בתור אב לשלושה ילדים בכוונתו לתת תשומת לב מיוחדת למערכת החינוך העירונית, לילדים ולבני הנוער.

למעוז יש כוונות טובות, אך הוא שוכח דבר אחד – הוא חבר באופוזיציה העירונית ובתור שכזה אין זה מתפקידו לטפל בעשייה חינוכית או בכל עשייה אחרת. יש כבר בעלי תפקידים ומחזיקי תיקים בכל התחומים. צפוף שם מאוד בקרב "העושים או העושים לכאורה" ולעומת זאת האופוזיציה משוועת לדמויות שילחמו ויאבקו במסגרתה.

הצהרת הכוונות המפתיעה של מעוז, פירושה המעשי הוא הודעת פרישה מהאופוזיציה, למרות שראש העיר אינו מצרף אותו לעשייה הקואליציונית. מעוז אומר במילים אחרות: איני רוצה להתייבש חמש שנים באופוזיציה בחוסר מעש ולהוות חבר לעומתי הנמצא במסלול התנקשות תמידי עם ראש העיר.

פרישה חצי רשמית זו מהאופוזיציה, מהווה אולי בשורה טובה לראש העיר, אך מנגד היא בשורה רעה לתושבים ובעיקר לבוחריו של מעוז, אשר חלקם ראו בו "אלטרנטיבה לשלטון". כזכור, בבחירות האחרונות מעוז היה היחיד שהתמודד מול חיים ביבס על תפקיד ראש העיר וזכה ב- 12 אחוזים מהקולות. וביבס, כידוע, נוטה "לייבש" את מי שמעז להתמודד מולו.

צורכי העיר והתושבים שונים בתכלית מתכניותיו של מעוז – התושבים זקוקים, כאמור, לאופוזיציה לוחמת ומשמעותית. מעוז ידע לעשות זאת היטב בשנת כהונתו הראשונה והצליח להביא לשיפור ותיקון מספר נושאים חשובים.

לאופוזיציה בשלטון דמוקרטי יש חשיבות גדולה ביותר, שכן עליה לייצג את עמדותיו של המיעוט, לבקר את הנעשה ולשמור על מנהל תקין. זוהי הביקורת האמיתית והיעילה ביותר לשלטון. מעוז יכול  לפעול ולבלוט דווקא מתוך האופוזיציה, לנהל מאבקים, לחשוף ליקויים, להתריע על עוולות, על מחטפים, על שימוש חורג בתקציבים ועל מינויים לא ראויים. טובת העיר היא שהאופוזיציה תהפוך לגורם משמעותי, בלתי מתפשר, אשר לא ניתן עוד להתעלם ממנו.

הציבור דווקא אהב את מעוז בתור אופוזיציה, כמי שניסה לבער שחיתות, לשמור על נורמות מוסריות בהתנהלות הרשות, לחשוף מחדלים ואי-סדרים, למנוע התנהלות בלתי חוקית, להתריע מפני רשלנות, להילחם על עקרונות ועל מינהל תקין ולחשוף שערוריות.

חברי האופוזיציה הם התקווה האמיתית של התושבים. למעשה, האופוזיציה כגורם מפקח גורמת לכך שהקואליציה תיתן לציבור דין וחשבון, והיא מאלצת את הנהלת העירייה לעבוד טוב יותר ובשקיפות רבה יותר למען הציבור.

את כל התפקידים הללו לא יכול לעשות חבר המועצה מהאופוזיציה אבי אלבז לבדו, תנועת הפרסה של מעוז היא שגיאה התובעת את תיקונה. ויפה שעה אחת קודם.

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*