מבזק חדשות
בית » חדשות » אם זה מעלה לכם את לחץ הדם אל תקראו
אם זה מעלה לכם את לחץ הדם אל תקראו
תקשורת המונים

אם זה מעלה לכם את לחץ הדם אל תקראו

קוראי "חדשות מודיעין" שואלים אותי לעתים מדוע האתר דבק בעיקר בשלילה ומעלים את החיוב. מדוע לרוב אין בו מילים טובות ומחמאות. מדוע הוא עוסק בצללים, היכן האורות? הסבר פשוט: הוקעת מחדלים מטרתה שיפור ותיקון למען רווחת התושבים

קוראים מסוימים גורסים בטעות שחופש העיתונות הוא כל כתיבה שאינה מתנגשת עם דעותיהם והשקפותיהם. יש אף המרחיקים לכת ונוהגים בשיטה המנסה לשים מחסום לפיה של ביקורת או דעה שאינה לרוחם.

ברם, תפקידו של "חדשות מודיעין" הוא לבקר, לחשוף ולהתריע. לפעמים זה מרגיז, מעצבן ומתסיס. לעתים זה כרוך אף בדריכה על יבלות. אך זהו אופיו ומהותו של האתר. המטרה היא לשפר את המעוות ולתקן את המחייב תיקון. אי אפשר להיות בסדר עם כולם. נחמדות ואהבה עושים בבית ולא באמצעי תקשורת חדשותי ומבקר.

גולשים מסוימים מפרשים עיסוק עיתונאי בתופעות שליליות, בקשיים ובבעיות, כרוע לב. בפועל לא כך הדבר. "חדשות מודיעין" מטפל לרוב בנושאים שעל סדר היום הציבורי בכוונה לשכנע, להשפיע ולשנות.

כתבות העוסקות בסכנות הצפויות לנו הן חשובות ויעילות גם אם הן זורעות מבוכה זמנית וחשש בלב הציבור. מה שחשוב הוא לספר את האמת ללא כחל וסרק. אם זה מעלה למישהו את לחץ הדם שימנע מלקרוא, או שיטפל בלחץ הדם שלו. מי שמחפש טקסט אנמי, מתרפס, מתחנף ומתכופף, לא ימצא את מבוקשו ב"חדשות מודיעין". כאן לא מבטיחים לאיש "עיתונות טובה" ומתנגדים בכל תוקף לצבוע את המציאות בוורוד.

"חדשות מודיעין" מבקש לרכוש לעצמו מעמד של "הדורמן" העירוני. בין יתר תפקידיו הוא משרת את תושבי העיר: הן בחשיפת ליקויים, מחדלים ועוולות, והן בהיותו במה לקוראים מגיבים החפצים להשמיע את קולם. בתפקיד כזה אינו יכול ואינו צריך להיות נחמד. כתבות צבע על הישגיהם האינטלקטואליים של ילדי הגן או על פרחי הפטוניות שברחובותיה המרכזיים של העיר אינן מעניינו של אתר זה.

במצב כזה, ברור לי שאיני יכול להיות כאן "חביב הקהל". תמיד האמנתי וכך אמשיך, כי העיסוק בביקורת ובחשיפה מונע חוסר יושר ציבורי, עוולות, רשלנות, התנוונות וחלודה. הוקעת מחדלים מטרתה שיפור ותיקון. עיסוק בנושאים קודרים כאלה או אחרים נובע מחרדה לגורל העיר ועתידה.

ואגב, עבדכם הנאמן אינו מודאג כלל מהאפשרות שיוכתר ככותב המעצבן ביותר במודיעין וסביבתה. לאמיתו של דבר זה אפילו די יחמיא.

 

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*