מבזק חדשות
בית » חדשות » תושבי מודיעין לא הצליחו להירדם הלילה
תושבי מודיעין לא הצליחו להירדם הלילה
מטוסים מעל מודיעין

תושבי מודיעין לא הצליחו להירדם הלילה

"מתקפת מטוסים" חסרת תקדים על מודיעין מצאת החג ובמשך כל הלילה הביאה לגל מחאה ברשתות החברתיות. "מתקפת הנגד" של התושבים שהפנו אצבע מאשימה כלפי ראש העיר אינה בהכרח מוצדקת. את הכתובת צריך לחפש בהחלטות בג"צ

לפני כשבועיים הפיצה עיריית מודיעין מסמך של מנכ"ל רשות התעופה האזרחית (רת"א) לפיו צפויים שינויים במערך הטיסות מעל מודיעין. בעירייה דיווחו על מגמה חיובית. כותב שורות אלו היה העיתונאי היחיד בעיר שלא ממש קנה את הדברים והציע להיות זהירים. כתבתי: "ככל הידוע לנו עומדות דווקא להתווסף טיסות בלילה. רק מבחן המציאות יקבע באמת לאן פנינו".

המסמך המדובר של רת"א עוד לא נכנס לתוקף אך הלילה, מצאת החג ועד לכתיבת שורות אלו, התרחשה כאן "מתקפת מטוסים" של עשרות טיסות שנחתו כולן מעל בתי העיר. התושבים זועמים מבחינתם בצדק. קשה לקיים שיגרת חיים איכותית במצב עניינים שכזה.

במסגרת אותה הודעת דוברות שהפיצה העירייה צוטט ראש העיר חיים ביבס שאמר: "אנחנו לא נשקוט על השמרים ונעמוד על המשמר. העירייה לא תיתן לפגוע באיכות החיים של תושבי העיר והוכחנו את זה בעבר כאשר פנינו שלוש פעמים לבג"צ ולא נהסס לעשות זאת גם בעתיד".

ברם, התושבים אחרי לילה כמעט לבן מפנים הבוקר בחלקם את חיצי הביקורת כלפי ראש העיר. ברשתות החברתיות של העיר מצאנו תגובות זועמות. בעיקר בקבוצת הפייסבוק "מודיעין שלנו" שם נאמר בין היתר: "אדון ביבס. לא רוצים כיכרות לא הופעות לא טיילת ולא פארקים. רוצים לישון בשקט. תעשה משהו לפני שתגלה שאתה כבר לא תישאר בכיסא. אולי היה עדיף לקנות דירה באור יהודה. אותו רעש חצי מחיר". תושב אחר כותב: "עוד כמה לילות כאלה. והוא יהיה איש השנה מהבית". כזכור, הכתרנו בחג את ביבס כאיש השנה של מודיעין. אנחנו לא חושבים שהוא אשם במצב שנוצר. הוא פנה שוב ושוב לבג"צ כדי להגן על תושבי העיר. בג"צ דחה את העתירות.

תושבת בשם אליס סיכמה את הדיון בצורה מדויקת: "בג"צ דחה לא עתירה אחת ולא שתיים, כנראה שהוא חושב שתושבי מודיעין לא שווים יותר מתושבים בערים אחרות ולכן אין הצדקה שהנחיתות בערים אחרות יהיו מוגברות כדי שתושבי מודיעין לא יסבלו בכלל".

בפועל, כפי שאנו יודעים כבר מהעבר, רת"א מותירה לעצמה את כל הסמכויות ואת כל האפשרויות ומחזיקה את הקלפים קרוב לחזה. לא ניתן לנבא מה ילד יום. מספר הנחיתות מעל העיר לא היה ולא יהיה קבוע. גורמים רבים משפיעים על כך ובעיקר תנאי מזג האוויר ועומס הטיסות. האם בעתיד יחול שיפור או דווקא החמרה? ימים יגידו.

2 תגובות

  1. ממש עיתונאות נושכת ולוחמנית.
    "ישראל היום" של מודיעין מכבים רעות.

  2. גם הבוקר יום חמישי שעה שש היתה מיתקפת מטוסים מכל מודיעין השכמה כפוייה

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*