מבזק חדשות
בית » חדשות » איש השנה במודיעין
איש השנה במודיעין
חיים ביבס איש השנה

איש השנה במודיעין

סרקנו בקפידה את רשימת 90 אלף תושבי העיר – איש לא נמצא ראוי לתואר מלבד ראש העיר חיים ביבס. אם תרצו הוא גם איש העשור - האיש שמגרעותיו מתגמדות לעומת מעלותיו. האיש שיכול לכתוב ספר עב כרס בתשובה לשאלה – מה אתה עשית בשביל מודיעין

התכוונו תחילה להציג לכבוד השנה החדשה את רשימת אנשי השנה של מודיעין. ברם, עד מהרה הסתבר לנו כי מדובר במשימה קשה מאוד. חיפשנו בנרות תושבים שעשו השנה משהו באמת חריג לטובת העיר והתקשינו למצוא. אנו מבקשים, אם כן, סליחה מראש ממי שחושב עצמו ראוי ולא הצלחנו לאתר אותו. לאור הממצאים הללו "נאלצנו" להסתפק ברשימה של איש אחד בלבד. המשימה הזו היתה קלה למדי.

מסתבר שהטבלה לא משקרת. אין הפתעות בליגה המקומית. איש השנה שלנו הוא האזרח מספר אחת של מודיעין, האיש שאיש לא נשאר אדיש כלפיו. האיש שיכול לכתוב ספר עב כרס בתשובה לשאלה – מה אתה עשית בשביל מודיעין. האיש שכל עוד הוא נושא בתפקידו ניתן להגיד שמודיעין לעולם לא תצעד לבד. קבלו את ראש העיר שלכם – איש השנה (והעשור) שלנו – חיים ביבס.

כדי לנסות להיות אויבקטיבים נקדים ונספר כאן, כי אנחנו בוחרים בביבס לאיש השנה שלנו למרות ש: הוא ליכודניק (מה לעשות, אף אחד לא מושלם), הוא לא רואה אף אחד ממטר, אומרים עליו שהוא לא סומך על איש למעט על חיים ביבס, וכי הוא מנהל את העיר בסגנון דיקטטורי וגם נוטה לזלזל באנשים שלא משדרים אתו על אותו תדר (עיין ערך: חברי האופוזיציה).

אבל כל זה נוטה להתגמד כשמחפשים את מעלותיו של האיש. אנו מעניקים לו את התואר איש השנה כי: הוא "ביבס הבנאי" שמצעיד את העיר אל עתיד ורוד, האמביציה שלו אף פעם לא נגמרת, הוא איש של חזון, בעל כריזמה, משדר מנהיגות וביטחון עצמי, הוא מקדיש את חייו למודיעין בהתמסרות גדולה, עם מוטיבציה רבה, הוא איש שטח מעולה המכיר כל אבן ברחבי מודיעין, ובהתאם לכך הוא בעל יכולות ביצוע מוכחות.

זאת ועוד: הוא ממלא על הצד הטוב ביותר את תפקידו כמשרת הציבור מספר אחת של מודיעין ויודע לקחת אחריות כשצריך. הוא יודע להקשיב לצרכיהם ומאווייהם של התושבים, הוא "איש של אנשים" אוהב את התושבים והם מחזירים לו כגמולו (נבחר לראשות העיר בקדנציה השנייה עם 88 אחוזי תמיכה).

מדובר בראש עיר אינטליגנטי, חרוץ, נחוש ומצליחן שיודע להשיג את כל מה שהוא רוצה. מספר דקות לאחר שנבחר לראשונה בשנת 2008 לראשות העיר, אמרה לנו לילי אמו של ביבס בראיון טלפוני מביתה בבית שאן כי "הוא הילד הכי יפה, הכי מוצלח והכי חמוד שגדל בבית שאן". בעקבות דבריה קראנו לכתבה בשם: "רק חיימקה שלי צועד ברגל הנכונה".

בכל מה שקשור לניהול העיר, כנראה שלא טעינו עם הכותרת הזו. בכל מקרה, אנו יכולים לברך את ראש העיר לרגל זכייתו בתואר איש השנה (והעשור) מטעם "חדשות מודיעין" ולהגיד לו: התחלת. תמשיך. מודיעין מכבים רעות מאחוריך.

4 תגובות

 1. יואל תמנליס

  עינת,
  בעיקרון את צודקת אבל אני חושב שלמרות המקרים הרבים בהם נתפסו ראשי ערים בקלקלתם, הנורמות צריכות להיות כאלה שלא צריך להצביע על אדם כעל אדם ישר. זה אמור להיות מובן מאליו. ראשי ערים שלא סרחו לא נדרשים להסתובב עם תעודת יושר בכיס….

 2. אחת המעלות החשובות שלא ציינתם ויש צורך לציין הוא היושרה.
  השנה שמענו על הרבה ראשי עיר שיש להם את כל המעלות שציינת אבל נתפסו בקלקלתם.

  כשנמצאים בתפקיד עם כל כך הרבה כח זה לא ברור מאליו לשמור על יושרה ולכן חשוב מאד לציין את התכונה הזאת בנוסף לשאר מעלותיו.

 3. יכול להיות שאת צודקת אבל מדובר באיש השנה מטעם "חדשות מודיעין" ואת שמן של שתי הגברות הנכבדות הנ"ל אני שומע כאן לראשונה. כולנו מכירים את הכלל: "עשית, לא דיווחת, לא עשית"…. מצטער

 4. יש לי השגות באשר לקביעה, כי מכל 90 אלף תושבי העיר, רק ביבס ראוי לתואר איש השנה.
  לדעתי לתואר אנשי השנה ראויות שתי תושבות נפלאות, שעושות מהלב ובהתנדבות מלאה.
  איילת ליברמן אברהמי ומירב הרשקו.
  הן מושיטות יד וקשובות לתושבים הזקוקים לסיוע, מפיצות באמצעות האינטרנט והפייסבוק ועשרות תושבי העיר נרתמים ומושיטים יד. שתי הנשים המהממות הללו ואיתן כל שאר נותני היד הם אנשי השנה בעיר !
  כבודו ועשיתו של ראש העיר במקומם מונח, מבורך ומוערך, רק שהוא לא עושה זאת בהתנדבות והן כן.

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*