מבזק חדשות
בית » חינוך » פתרון למימון רפורמת הסייעת השנייה
פתרון למימון רפורמת הסייעת השנייה
גן ברח' כסלו. לגנים שבתמונה אין קשר לכתבה

פתרון למימון רפורמת הסייעת השנייה

מרכז השלטון המקומי הגיע להבנות עם משרד האוצר ומשרד החינוך על הוספת תקצוב לרשויות, לטובת יישום רפורמת הסייעת השנייה בגני טרום חובה. בעיריית מודיעין מעריכים כי בכ-50 גני טרום חובה יהיו יותר מ-30 ילדים, מספר המהווה קריטריון סף להוספת סייעת שנייה

השבוע, סוכם בין מרכז השלטון המקומי, משרד האוצר ומשרד החינוך כי יוקצה תקציב ייעודי נוסף עבור מימון סייעת שנייה ברשויות. במתווה הקודם, הוקצו כ- 400 מיליון ₪ בלבד, מה שהותיר את הרשויות ללא מימון מלא והציב את הרשויות המקומיות בקשיים כלכליים ליישום הרפורמה. מרבית הרשויות המקומיות בישראל מצויות בגירעון וחלקן המועט מאוזן תקציבית. כל חריגה מתקציבי הרשויות משמעה מציאת מקור מימון נוסף. בשל כך, התריעו הרשויות על התנגדותן להעלאת ארנונה או תשלומי הורים לטובת מימון הרפורמה.

בעקבות פנייה של מרכז השלטון המקומי אל משרד האוצר ומשרד החינוך נמצא המימון המשלים ליישום המלא של הוספת סייעת שנייה בגני טרום חובה (גילאי 3-4), על פיו רשויות חלשות בדירוג סוציו-אקונומי 1-5 יזכו למימון ממשלתי מלא ואילו רשויות מאוזנות בדירוג סוציו אקונומי 6-10 ימומנו ב- 80%.

חיים ביבס יו״ר מרכז שלטון מקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות: "התגייסותו המידית של שר האוצר משה כחלון לפתרון הבעיה, מתוך נכונות מלאה והבנה של מצוקת ההורים מחד והמגבלות התקציביות של הרשויות המקומיות מאידך, הביאה למציאת התקצוב הנדרש. יחד עם שר החינוך נפתלי בנט הושגו ההבנות הנדרשות להובלת הרפורמה. מרכז השלטון המקומי סבור כי רק על ידי שיתוף פעולה עם משרדי הממשלה ניתן לבצע רפורמות ממשלתיות ולשפר את איכות חייהם של כלל תושבי מדינת ישראל".

משה כחלון, שר האוצר: "השקעה בחינוך לגיל הרך היא מאבני היסוד לצמצום הפערים החברתיים – גם מבחינה חברתית וערכית, וגם מבחינה כלכלית. מחובתנו להעניק לילדנו הזדמנות שווה. מדובר בצעד שמעיד על סדר עדיפויות חדש של הממשלה ומחזק את הרשויות החלשות יותר".

נפתלי בנט, שר החינוך: "הגיל הרך נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו, זהו הגיל המעצב ונמשיך להשקיע בו.  ב-1 לספטמבר, כפי שהתחייבנו, תצא רפורמת הסייעת השנייה לדרך, ולכל ילד וילדה בגן יהיה יחס אישי יותר וסביבה עשירה יותר. אני מברך את השלטון המקומי ואת משרד האוצר על שיתוף הפעולה, ומודה להם שנרתמו למען מטרה חשובה זו. כל השותפים מבינים כי השקעה בגיל הרך היא המפתח ליצירת עתיד טוב לילדנו, ועתיד טוב למדינת ישראל".

גורם בכיר בעיריית מודיעין מסר ל"חדשות מודיעין" כי על פי ההערכות של אגף החינוך כ-50 גנים מתוך 80 גני הטרום חובה הם גנים בהם יש יותר מ-30 ילדים (קריטריון הסף להוספת סייעת שנייה). כידוע בימים אלה עדיין ניתן להירשם למוסדות החינוך העירוניים ולכן אין פרטים סופיים. במקביל העירייה כבר החלה בתהליך לקליטת סייעות נוספות.

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*