מבזק חדשות
בית » חדשות » להקדים תרופה למכה
להקדים תרופה למכה
המעקה נמוך מדי. מתחתיו מנהרת פסי הרכבת

להקדים תרופה למכה

מעקה הבטיחות מעל מנהרת הרכבת בכיכר התחבורה נמוך מדי ובשעת סכנה עשוי שלא למנוע נפילה אל התהום של פסי הרכבת. "חדשות מודיעין" ממליץ לבצע שינוי מידי במקום. ויפה שעה אחת קודם

גובהו של מעקה הבטיחות שמעל פסי הרכבת בכיכר התחבורה ליד המדרגות היורדות לפארק ענבה הוא 1,05 מטר בלבד. זהו כנראה התקן הישראלי המינימלי לגובה מעקה בטיחות רגיל הבא למנוע נפילה ממפלס גבוה למפלס נמוך יותר, אולם בנקודה קריטית זו אינו מהווה פתרון בטיחותי מספק והתקן המינימלי שתפקידו למנוע נפילה בין שני מפלסים שונים אינו מתאים למעקה המגן בפני נפילה אל תהום בהתאם לתנאי השטח במקום זה.

במקום זה לאורך של כ-40 מטר קיימים הפרשי גובה ניכרים, כאשר במפלס התחתון עוברת הרכבת. כל הולך רגל המזדמן לאזור יכול להבחין בנקל כי גובה המעקה המורכב במקום אינו מספיק כדי להוות מחסום בטיחותי מלא ויעיל במאה אחוז נגד נפילה מגובה רב אל פסי הרכבת שמתחת. אסון יכול להתרחש שם למשל כתוצאה של פעילות יזומה של ילד שיתכופף לראות את הרכבת או של ילדים אשר נוהגים לעתים להשתולל ולהשתובב ותוך כדי כך לדחוף מעט האחד את השני.

זאת ועוד – אמנם המקום אינו צמוד לשביל האופניים אלא למדרכה רגילה, כששביל האופניים מרוחק כשני מטרים מהמעקה, אך בשבת בבוקר נצפו שם עשרות רוכבי אופניים. תקן מעקה בטיחות ליד שביל אופניים אמור להיות 1,30 מטר.

דומה כי טוב היתה עושה עיריית מודיעין לו במקרה זה היתה מחמירה עם עצמה ולא מסתפקת במעקה המינימלי, אלא מגביה אותו או אף מתקינה במקום גדר כפולה כפי שמותקנת בסמוך למקום, כדי למנוע נפילה לתוך מתחם פסי הרכבת שמתחת.

במצבים כאלה כשחיי אדם בסכנה לא מתפשרים, ועל כן דרוש שינוי מידי בבטיחות במקום. ויפה שעה אחת קודם.

מדוברות עיריית מודיעין נמסר בתגובה כי: "הנושא הועבר לבדיקה של גורמי המקצוע הרלוונטיים".

 

 

2 תגובות

  1. יואל תמנליס

    אין לי ספק שניתן למצוא פתרון ללא השפעות נופיות שליליות, שלא תהייה הרגשת נתק מהסביבה או תחושת מכלאה או הפרדה ויזואלית שרירותית… אבל בשורה התחתונה, במקרה זה, הבטיחות קודמת לכל…

  2. אכן הפרשי הגובה מפחידים ואולי יש מקום להגביה את המעקה במעט ולא להיצמד לתקן במדויק, אך בין להגביה במעט כדי לא להאפשר להתכופף לבין ליצור מעקה כפול שמהווה חסימה משמעותית וכולא ויזואלית את הנוף מעבר למעקה המרחק גדול.

    בישראל מרובת הגדרות נוטים להיתפס לנושא הבטיחות באופן קיצוני ובכך ליצר מחסומים במרחבים ציבוריים מגוונים. כאלה ואחרים. מאוד חשוב למצוא את האיזון העדין בין בטיחות ליצירת מרחב ראוי ונעים למשתמש

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*