מבזק חדשות
בית » חדשות » עדכון להורי "הסרדינים"
עדכון להורי "הסרדינים"
אמציה דויטש. תמונת מצב

עדכון להורי "הסרדינים"

יו"ר הנהגת ההורים העירונית אמציה דויטש: "לא נקיים השבתה מקומית כפי שעושים בחלק מהיישובים האחרים. נשבית רק כחלק מהשבתה ארצית. מצפים משר החינוך לצאת בתכנית פעולה לפתרון הבעיה שתהיה מעשית ואמתית"

יו"ר הנהגת ההורים העירונית אמציה דויטש, ויו"ר הנהגת ההורים של בית ספר רמון אודי בכור המרכז את נושא הצפיפות בכיתות, הפיצו אתמול (יום ו') אגרת עדכון להורים בקשר להתפתחויות האחרונות בנושא המחאה נגד תופעת ה"סרדינים" בכיתות.

השניים מבהירים כי, את המחאה מוביל פורום ועדי ההורים היישוביים בו גם הם חברים עם כמאה יישובים נוספים, וכי ביום חמישי האחרון התקיימה פגישה במשרד החינוך בין מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, לבין נציגי פורום וועדי ההורים היישוביים, שנקבעה על פי בקשת יו"ר ועדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי, בעקבות המחאה הארצית שמוביל הפורום.

כזכור, פורום וועדי ההורים היישוביים הגיש רשימת בקשות לצמצום מספר התלמידים בכיתה לעד 20 תלמידים, תוך דרישה שבשלב ראשון, בשנת הלימודים תשע"ו לא תיפתחנה כיתות א' של יותר מ-20  תלמידים ושלא יתבצע איחוד של כיתות.

במהלך הפגישה, ביקשה המנכ"לית להקים צוות פעולה משותף של נציגי ההורים ומשרד החינוך. דויטש ובכור הדגישו כי ההורים אינם מעוניינים במשיכת זמן בוועדות נוספות ורוצים לראות תוכנית עבודה.

בפגישה לא חלה התקדמות מהותית לשינוי התקן לעד 20 תלמידים בכיתה. כן הובן שטרם נתקבלו הנחיות למניעת איחוד הכיתות. לאור זאת, פורום וועדי ההורים היישוביים החליט לחדש ולהעצים את השיבושים.

הנהגת ההורים העירונית של מודיעין נמצאת בקשר ישיר הן עם נציגי פורום הוועדים היישוביים והן עם נציגי מרכז השלטון המקומי, הפועלים כעת בערוצים השונים במטרה ליישם תוכנית ארוכת טווח שתביא לשינוי וצמצום כמות הילדים בכיתות.

בתוך כך, הנהגת ההורים העירונית חושבת כי מהלכי השבתה קצרים ולא מתואמים במוקדים שונים בארץ, לא משיגים את התוצאה הרצויה. הנהגת ההורים תומכת במהלך ארצי אחיד אליו יצטרפו גם הורי העיר מודיעין.

"אנו פועלים עם נציגי הפורום במטרה לקבל החלטה משמעותית, שתביא את משרד החינוך להבנה כי אין בכוונת ההורים לפתוח את שנת תשע"ו במצב הנוכחי", מדגישים דויטש ובכור.

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*