מבזק חדשות
בית » חדשות » ציון לשבח
ציון לשבח
פטל הכלב של נורית בן תשע

ציון לשבח

בעקבות פנייתה של תושבת העיר, "חדשות מודיעין" אשר חרט על דגלו לחשוף פגמים וליקויים ולבקר את מעשיה של העירייה, סוטה הפעם מהרגלו ומעניק צל"ש לשירות הווטרינרי העירוני

השירות הווטרינרי של עיריית מודיעין בראשות הווטרינר העירוני ד"ר עופר עינב, זוכה מזה שנים רבות לשביעות רצון גבוהה מצד תושבי העיר המשתמשים בשירותיו, וברשתות החברתיות ניתן למצוא מעת לעת גולשים המציינים את השירות האיכותי, היעיל, המהיר והטוב לו זכו בעקבות פנייתם.

בתאריך 1/1/2013 נכנס לתוקפו התיקון לחוק להסדרת הפיקוח על כלבים התשס"ג-2002. שינוי החקיקה נועד לעודד עיקור וסירוס של כלבים ובכך להקטין באופן משמעותי את היקף המתות הכלבים הנטושים בארץ.

שינוי החקיקה קובע תעריפי אגרות רישיון וחיסון חדשים, תוך הוזלת האגרה לכלבים מסורסים או מעוקרים, וייקור ניכר לכלבים שאינם מסורסים או מעוקרים, כך שעבור אלה נדרש בעל כלב לשלם תוספת אגרה של למעלה מ-300 שקלים – מעין "קנס" שנתי בגין אי סירוס או עיקור.

בד בבד, החוק החדש מפרט תנאים לקבלת פטור מהתעריף הגבוה. את הנוהל המלא והמפורט, כולל הטפסים הנדרשים להגשת בקשת פטור, ניתן למצוא באתר השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות. בין היתר ניתן לבקש פטור עקב גיל מבוגר של הכלב. כלב שגילו מעל שמונה שנים פטור מתשלום הסכום הנוסף. הפטור יינתן לפי בקשה בכתב של מחזיק הכלב אשר יתבקש להציג מסמכים מתאימים המאמתים את גילו.

השבוע, התקבל במערכת "חדשות מודיעין" סיפורה של תושבת העיר בשם נורית המחזיקה בכלב מעורב בן תשע העונה לשם פטל. לדבריה, לאחר עיון בחוק היא החלה כחודש וחצי לפני מועד חידוש הרישיון לרכז מסמכים על חיסוניו הקודמים של פטל ואף פנתה לבעלים הקודמים שלו אשר החזיקו בו בחודשי חייו הראשונים והיו אחראים לחיסונים הראשונים שלו, והכל כדי להוכיח לשירות הווטרינרי כי פטל כבר בן תשע וכי היא זכאית להנחה האמורה.

נורית לא הספיקה לסיים את חיפושיה ואת ריכוז המסמכים הנדרשים, ולהפתעתה קבלה לביתה את טופס בקשת חידוש רישיון הכלב כשהסכום הנקוב בו הוא הסכום המוזל המשולם לאחר קבלת הפטור המיוחל.

מסתבר שהשירות הווטרינרי בעיריית מודיעין "מגדיל ראש" בטיפולו בנושא ומשתמש במאגר הממוחשב שבידיו, אינו ממתין להגשת בקשה מאת בעל הכלב ויוזם מתן פטור אוטומטי במקרים בהם יש לו מידע כי הכלב בן למעלה משמונה שנים.

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*