מבזק חדשות
בית » קהילה » יום הצופה של שבט תבור
יום הצופה של שבט תבור
יום הצופה. צילום פרטי

יום הצופה של שבט תבור

יומיים של צופיות הסתיימו בכתובות אש "היה תבור"- וריאציה על שבועת הצופה "היה נכון"

שבט תבור צופי מודיעין בילה את סוף השבוע האחרון באירוע יום הצופה המסורתי. שבט תבור הוקם כשלוחה של שבט יובל, ופועל בבית הספר אבני חן.

השנה הפכה השלוחה רשמית לשבט עצמאי, והוא מונה כ-300 חניכות וחניכים, מדריכות ומדריכים, מכיתה ד' ועד י"ב, סמלו הוא התנין, וצבעיו טורקיז ואפור.

200 חניכי השבט יצאו ביום שישי לתל חדיד, שם עברו יומיים של פעילויות גיבוש, תחנות צופיות ולינת שטח. שיאו של סוף השבוע היה טכס מעבר דרגה, אליו הוזמנו גם ההורים.

הטכס כלל הרבה מאד שירים וקריאות מורל, כנהוג בצופים, ובסיומו כל שכבה עברה מבחן דרגה: כיתות ד' הצטרפו למגרש המסדרים, כשהם יורדים בריצה מהיציעים, ומנסים להבקיע את החומה האנושית שיצרו חברי השכבה הבוגרת של השבט, לאחר מכן נשבעו את שבועת העופרים; כיתות ה' רצו ודלגו מעל לבור רוחש אש; כיתות ו' טפסו דרך חלון שנבנה מסנאדות; כיתות ז' תרגלו הליכת זיקית על חבל; כיתות ח' הפגינו תרגילי סדר צבאיים ויצרו צורות יצירתיות על מגרש המסדרים, ביניהן גם האותיות לשם "תבור";

תלמידי כיתות ט', חניכי קורס הראל, שעוברים בימים אלה קורס הדרכה, בדרכם להפוך לשכבה הראשונה של מדריכים שצמחה בשבט עצמו, תכננו, בנו והציתו כתובות אש מרהיבות, שאחת מהן הציגה את סמל הצופים עם הכיתוב "היה תבור", שהוא וריאציה על שבועת הצופה "היה נכון".

את הטכס הנחו, עדי בן עזרא, שלומית הנדל והלה איזנברג, תלמידות כיתה י"ב. הן גם היו אמונות על קיומו של יום הצופה, בסיוע לירון חגי, המרכזת הבוגרת, ודינה קדם, ראש השבט.

במערכת ההגברה התנגן שיר יום הצופה, שהוקלט על ידי השכבה הבוגרת של השבט, וליווה את כל הפעילות. כולם שבו הביתה בשלום, וכעת נערכים למפעל המסכם – מחנה קיץ חווייתי ביער.

 

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*