מבזק חדשות
בית » ספורט » לחשב את המסלול מחדש
לחשב את המסלול מחדש
עירוני מודיעין נגד קרית אונו. הקרב האחרון שלא צלח

לחשב את המסלול מחדש

הכדורגל במודיעין זקוק לשינוי רדיקלי. הקהל לא מזדהה עם שחקני רכש זרים ואנונימיים ומדיר רגליו מהמגרשים. שחקני נוער מצטיינים נדחקים הצדה ונאלצים לחפש קבוצות בערים אחרות. וגם: תקציבי עתק יורדים לטמיון ללא הצדקה וללא תמורה

עונת הכדורגל של עירוני מודיעין הסתיימה. מבחינת התוצאות על המגרש זו היתה עונה סבירה בהחלט. אמנם, מטרת העל: עלייה לליגה א' – לא הושגה, אך יתכן מאוד שעדיף כך. זה יאפשר עכשיו לעוסקים במלאכה ולפרנסי העיר, להגדיר מבראשית את המטרות, לחשוב על הקונספציה, על התקציבים, ובעיקר על נחיצות לגיון הזרים שנוצר כאן ועל הרכב השחקנים העתידי.

לו מודיעין היתה עולה לליגה א' הקבוצה היתה נכנסת שוב לסחרור – מרדף מטורף אחר כוכבי-על מבחוץ, כדי לתקוע יתד בליגה ולא לרדת חזרה לליגה ב'. ברם, לעיר מודיעין, לעירייה, למתנ"ס, ובעיקר לתושבי העיר אין שום אינטרס בכך. אין שום סיבה לפרנס אסופה מקרית של שחקני כדורגל מערים אחרות. אין בכך תועלת. זה אנטי קהילתי, מנוגד לאופייה של העיר ושגוי מבחינת תפיסת טובת הספורט והספורטאים בעיר. באמצעות שיטה זו של העסקת לגיון זרים, כפי שהתקיימה כאן בשנים האחרונות, אנו מרחיקים מהקבוצה את מיטב בנינו ושחקנינו ומאלצים אותם לפנות לשדות זרים, וגם גורמים לכך שהקהל אינו מגיע למשחקים מחוסר עניין בדמויות הפועלות.

אי הצלחתה של הקבוצה לעלות ליגה מהווה הזדמנות פז להגיד לעצמנו – לא עוד. דווקא השנים הראשונות של הקבוצה, כשהרכב השחקנים היה מבוסס ברובו על שחקני בית, היו השנים היפות והמוצלחות ביותר. קהל רב יחסית בא לצפות במשחקים, שכן על המגרש שיחקו בני המשפחה שלהם, חברים ללימודים, שכנים, וחברי ילדות. בשנים האחרונות, כשהקבוצה כולה מורכבת מעובדים זרים, אין לתושבים מה לחפש ביציעים. השחקנים לא מוכרים, מתחלפים בתדירות גבוהה וזיקתם אל העיר אפסית. הם באים לקבל שכר ותו לא. מודיעין מעניינת אותם כקליפת השום. היום הם מייצגים אותנו – מחר את היריבות שלנו. מי שמשלם יותר הופך לבית לרגע.

משחקיה של עירוני מודיעין צריכים לחזור להיות "אירועים קהילתיים". "האקלים הארגוני" צריך להשתנות. די לריחוק ולניכור. פחות חשוב באיזו ליגה משחקים, חשוב יותר מי משחק, מה הקשר של השחקנים לעיר ומה הקהל הפוטנציאלי מצפה מקבוצות ספורט המייצגות את העיר.

אז מה צריך לעשות עכשיו? צריך בראש ובראשונה להפסיק לחשוב על עליה לליגה א' בשנתיים-שלוש הקרובות. צריך לבנות את הקבוצה מלמטה ולהשתחרר מלגיון הזרים היקר והעקר. בשנים האחרונות הוכח כאן ששום סכום כסף לא יכול לשמש פרמיית ביטוח להצלחה. כידוע, עבודת צוות היא תמצית הכדורגל. לכן, צריך לבנות את הרכב השחקנים מחדש כשהחלק הארי של ההרכב בנוי על שחקנים מקומיים, ובמקביל לתת דגש חזק על קבוצות הנוער ועל שילובם של שחקני נוער בהרכב הקבוצה הבוגרת. יש להציב כמטרה את העלאתם לבוגרים של שלושה או ארבעה שחקני נוער מצטיינים מדי שנה, וכך תוך מספר שנים תהייה כאן קבוצה לתפארת על בסיס כדורגלנים מקומיים. רק בעמדות קריטיות ובאין ברירה יובאו מספר שחקני חיזוק שיקבלו שכר נמוך.

גם בעמדת המאמן לא חייבים להיתלות ברכש יקר מדי – ניתן להעניק את התפקיד למאמן מקומי שמכיר היטב את המערכת ואשר חש היטב את הדופק של העיר.

לשחקנים ולמאמן מתוצרת בית יהיו ללא ספק יותר שאפתנות, רוח לחימה, דבקות במטרה, מוטיבציה ולוקאל פטריוטיזם. הם ידעו  להשקיע את הלב ואת הנשמה למען הקבוצה. כל אלה יחפו בשנים הראשונות על חוסר הניסיון, אך הקהל המקומי יחזור למגרשים, יתחבר בחזרה לקבוצה ולשחקנים, כי בעיר קהילתית כמו מודיעין, בכל מקרה – עניי עירך קודמים.

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*