מבזק חדשות
בית » חדשות » הורים נגד מחירי הקייטנות
הורים נגד מחירי הקייטנות
מתנ''ס מודיעין

הורים נגד מחירי הקייטנות

בעקבות מחאת הורים והצטרפות המונית לקבוצה ציבורית בפייסבוק הקוראת להוזיל את מחירי הקייטנות במודיעין, העירייה והמתנ"ס הודיעו על בדיקה מחודשת של המחירים בניסיון להוזילם

"הגיע הזמן להרים את הכפפה ולהפסיק לשלם את המחירים המופקעים שמבקשים מאתנו. הגיע העת לומר די. די להסכמה בשתיקה שלנו ההורים ודי לניצול"  – עם מסר זה פתחה תושבת העיר עינת אלמלם קבוצה ציבורית בפייסבוק בשם "מחאת קייטנות המתנ"סים" כשהמטרה העיקרית הוזלת מחירי הקייטנות בכלל ובמודיעין בפרט.

בהמשך הוסיפה אלמלם: "בשום פנים ואופן לא להירשם לקייטנות. תמתינו עוד קצת, מתחוללת מהפכה ומודיעין תהיה בכותרות אם יעדכנו היום את המחירים מחדש. תפיצו ותשתפו כמה שיותר אנשים", ביקשה אלמלם והצליחה בגדול – עד לכתיבת שורות אלה הצטרפו לקבוצה למעלה מ-1,500 איש והועלו בה דוגמאות של מחירי קייטנות ברחבי הארץ המצביעות לכאורה על מחירים גבוהים למדי בקייטנות של מתנ"ס מודיעין הפועל כשלוחה עירונית של העירייה – מחירים היקרים לעתים בלמעלה מ-25 אחוז ממקומות אחרים.

בבדיקה של "חדשות מודיעין" עם גורמים בכירים המטפלים בנושא בעירייה, נטען שם כי המצב שמוצג שקבוצת הפייסבוק של אלמלם אינו נותן תמונה מלאה של המצב וכי יש לקחת בחשבון פרמטרים רבים שלא באים לידי ביטוי בדיון הציבורי בקבוצה וכי על פי מידע שבידיהם במספר ערים הדומות למודיעין מבחינה סוציו אקונומית המחירים דומים או אף יקרים יותר.

בתגובה לפנייתנו אומר דובר העירייה: "העירייה ועמותת סחלבים עושות את מירב המאמצים על מנת ליצור קייטנות אטרקטיביות עבור ילדי העיר מחד ובמחירים זולים ככל הניתן מאידך. במהלך שלוש השנים האחרונות לא הועלו מחירי הקייטנות הפועלות עד לשעה אחת בצהריים, כאשר מחיר הצהרונים עלה בתחילת השנה בחמישים שקלים בשל שדרוג מנות האוכל המוגש לילדים, לבקשת ההורים. בנוסף, סחלבים אף מציעה מחיר נמוך מהמחיר הראשוני 1,461 שקלים למי שנרשם רישום מוקדם ואף מחיר זול יותר, בצורה משמעותית, למי שנרשם באמצעות ארגוני עובדים שונים כגון "מועדון טוב", "הסתדרות המורים", "מועדון חבר" ועוד. זאת נוסף על הנחות הניתנות בגין אחים נוספים והנחות אחרות של ועדת הנחות לקייטנות המגיע עד לסכומים של 80% מעלות הקייטנה. כמו כן, ביום שלישי, נפגשו נציגי הנהלת עמותת סחלבים עם נציגי הנהגת ההורים העירונית ובפגישה זו סוכם כי תבוצע בדיקה במטרה לבחון אלטרנטיבות לשינוי בתכנים במטרה להביא להוזלת מחירי הקייטנות. יש להדגיש כי מחירי קייטנות סחלבים מגלמים עלויות נוספות של פעילויות החוץ של הקייטנה כגון ביקורים במוזיאונים בבריכות שחייה וכדומה, המייקרים את העלויות בהשוואה לקייטנות אשר כל פעילותן הוא במבנה בית הספר. כאשר משווים את מחירי הקייטנות בסחלבים למחירים של קייטנות דומות בערים אחרות, הדומות לעיר ניתן לראות כי רמת המחירים דומה ואף במרבית המקרים עלות התשלום במחיר ליום או במחיר לשעה בקייטנות סחלבים זולות מאלה שבערים המקבילות".

כאמור, גם הנהגת ההורים העירונית נכנסה לתמונה, ובהודעה שפרסמה אמש (יום ג') סגנית היו"ר נאוה מסינה נאמר: "בישיבה שהתקיימה היום בין נציגי הנהגת ההורים העירונית, עמותת סחלבים (המתנ"ס) והעומד בראשה שלמה פסי (פסי הוא חבר מועצת העיר מ"מ ראש העיר – י.ת.) בנושא מחירי הקייטנות של העמותה, סוכם כי העמותה תבדוק בהקדם כיצד ניתן להוזיל את עלויות הקייטנות בצורה משמעותית מבלי לפגוע באיכות הקייטנות שסחלבים מציעה. אנו מציעים כעת להמתין עד שנקבל את תוצאות הבדיקה של צוות המתנ"ס, בתחילת השבוע הבא".

לנו לא נותר, אם כן, אלא להמתין להתפתחויות. "חדשות מודיעין" ימשיך לעקוב וידווח בהתאם.

 

 

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*