מבזק חדשות
בית » קהילה » מכחישי צואה
מכחישי צואה
הכלב ''קוזמו'' - כבר בהיותו גור חינך את בעליו לאסוף אחריו

מכחישי צואה

הכותרת לעיל היא משחק מילים מזעזע/משעשע המתאים בדיוק להיום (יום השואה), אך הכתבה הנלוות עוסקת בתחום שונה בתכלית – בבעלי הכלבים שמתעלמים מהחוק ומאיכות חיינו ומותירים את גללי כלביהם על המדרכות ובפארקים בעיר. וגם: על אחריות העירייה בנושא

אחד המטרדים השכיחים ביותר בעיר הוא זיהום הסביבה על ידי צואת כלבים שלא נוקתה על ידי הבעלים.

"תשאירו נקי" היתה סיסמת הקמפיין של עיריית מודיעין, שהתקיים בסוף השנה שעברה בנושא איסוף צואת כלבים. המטרה היתה למגר את התופעה המכוערת בה תושבים, אינם מנקים אחרי כלביהם. פעילות זו כללה קמפיין תקשורתי, פעילות הסברה במוסדות החינוך בעיר והגברת אכיפה נגד תושבים שאינם אוספים את צואת כלביהם ברחובות ובשטחים הציבוריים.

אמנם הניסיונות שנעשו על ידי העירייה להביא לשינוי בהתנהגותם של בעלי הכלבים הפחיתו את היקף התופעה, אולם עדיין לא במידה מספקת וגללים רבים מצטברים עדיין על המדרכות ובפארקים הציבוריים כתוצאה מ"מכחישי צואה" לא מעטים שמצפצפים על החוק ועל איכות הסביבה ולא מנקים אחרי כלביהם.

כידוע, חוק העזר העירוני לשמירת איכות הסביבה ומניעת מפגעים קובע כי חלה על הבעלים חובת איסוף צואת כלביהם. הקנס הקבוע בחוק העזר העירוני עומד על 475 שקלים והוא אמור להינתן לכל מי שנתפס עובר על החוק.

את הפעילות בתחום מוביל האגף לשיפור פני העיר, תוך גיוס מחלקותיו השונות: המחלקה הווטרינרית, פיקוח עירוני, תברואה, היחידה הסביבתית, ומחלקת גנים ונוף.

מטרת הפעילות היא ליצור אפקט הרתעה המעורר מודעות לנושא במטרה להביא לצמצום התופעה ברחבי העיר. המפקחים אמורים לסייר בפארקים בעיקר בשעות הבוקר והערב בהם יש ריבוי של תושבים המטיילים עם כלביהם. אגף שפ"ע קרא בעבר לתושבים בעלי הכלבים לדאוג לנשיאת שקית בכל יציאה עם הכלב ואף המליץ לבצע שימוש חוזר בשקיות המצויות בכלובי הבקבוקים הפרוסים ברחבי העיר.

ולמרות הכל, תושבים נתקלים מדי יום בבעלי כלבים שכאמור אינם מצייתים לחוק והתוצאות השליליות ניכרות לעתים קרובות למדי במרחבי העיר.

עיריית מודיעין חייבת, אם כן, להתמקד בטיפול מסיבי בנושא ולהציבו באופן קבוע על סדר היום: במקביל לתגבור הפיקוח והטלת קנסות, יש להמשיך בדרך החינוכית של הובלת קמפיינים עירוניים בנושא, להגדיל את כמות מתקני השקיות לאיסוף צואת הכלבים בפארקים ולדאוג שיהיו תמיד מלאים, לתגבר את תדירות הניקיון במקומות המועדים. ולבסוף: לא יתכן שבעלי כלבים אכפתיים ושומרי חוק שרוצים לשמור על מדרכות העיר נקיות ומטופחות יסתובבו עם שקית צואה של הכלב במשך דקות ארוכות תוך חיפוש אחר פח אשפה זמין. על העירייה להציב פחי אשפה ציבוריים קטנים בכל פינת רחוב ובמקומות רבים הרבה יותר בפארקים ובגינות הציבוריות. ויפה שעה אחת קודם.

 

2 תגובות

  1. וביום השואה ראיתם סיבה מספיק טובה לבחירת כותרת כ"כ חסרת טעם ודוחה?!?

  2. יוניק יהושע

    אפילו לא בצחוק לא נדובר בכותרת משעשעת
    יואל אני מתפלא עליך שבכלל חשבת על כותרת מזויעה שכזו.
    אני מציע שתשנה כותרת רו תוריד את כל הכתבה

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*