מבזק חדשות
בית » חינוך » מודעות גבוהה לצליאק בבתי הספר במודיעין
מודעות גבוהה לצליאק בבתי הספר במודיעין
נותנים מענה לחולים בצליאק. צילום פרטי

מודעות גבוהה לצליאק בבתי הספר במודיעין

הורים ממודיעין משבחים בתי ספר בעיר המתחשבים בעובדה שיש בבית ספרם ילדים חולים במחלת הצליאק ולא יכולים לאכול אוכל המכיל גלוטן. עדותה של אם לתלמיד בכיתה ג' מבית ספר קשת

אחוז אחד מהילדים והמבוגרים באוכלוסיה חולים במחלת הצליאק (אי סבילות קבועה לגלוטן). מדובר במחלה כרונית שלא ניתנת לריפוי ואינה חולפת. חוזר מנכ"ל משרד החינוך מיום 1 במרץ 2015 מנחה את מוסדות החינוך בארץ כיצד לנהוג בתלמידים החולים בצליאק ומגדיר את הדרישות בנושא.

ככלל, מנחה חוזר המנכ"ל את מוסדות החינוך לדאוג לכך שבכל פעילות לימודית או חינוכית הכוללת חומרים או מזון המכילים גלוטן תימצא לתלמיד החולה בצליאק חלופה מתאימה. זאת כדי שהוא יוכל להשתתף בפעילות כשווה ולא ייפגע חברתית והפעילות לא תסכן את בריאותו.

במערכת החינוך במודיעין חלק מבתי הספר לא היו זקוקים לחוזר מנכ"ל בנושא והחלו במתן פתרונות הולמים בתלמידים החולים בצליאק עוד לפני פרסום ההנחיות המחייבות של משרד החינוך.

חני כביר תושבת שכונת המגינים בעיר: "ברצוני לשבח את בית ספר קשת במודיעין. בני אושר אשר לומד בכיתה ג' השתתף בטיול שנתי עם שכבתו לפארק אפק. אושר נהנה מפיתה בטאבון עם שוקולד ללא גלוטן ותה עם נענע והעלה חיוך על הפנים. מעבר לכך מנהלת בית הספר רונית חן דואגת שבכל אירוע בית ספרי יהיה גם דוכן ללא גלוטן. כך בפסח הקרוב יהיו מצות ושוקולד למריחה ללא גלוטן בסדר פסח עבור הילדים שחולים בצליאק בבית הספר".

כביר מוסיפה עוד: "מעבר לכך, גם בכיתתו של בני יש התחשבות רבה בעניין מצד המורה, חבריו לכיתה, והורים ברגע שמביאים כיבוד לכיתה, וגם בימי הולדת אחר הצהריים, וגם כשבני מוזמן לחברים אחר הצהריים. הגיע הזמן שבכל בתי הספר בעיר יתחילו להתחשב בעובדה שיש בבית ספרם ילדים שאלרגיים למזון מסוים. אני חושבת שבלי שום קשר לחוזר מנכ"ל זה לא הוגן כלפי ילדים אלו כשחבריהם לכיתה או לבית ספר מביאים כיבוד והם לא יכולים להתכבד באותו כיבוד. בנוסף ידוע לי שגם בבית ספר אלונים פועלים בדרך הנכונה לתודעה והבנה לרגישות לצליאק לילדי הבית ספר. כמו כן יצא היום איגרת להורים בבית ספר חוט השני המתייחס גם כן לרגישות לילדים אשר חולים בצליאק בבית ספרם".

 

תגובה אחת

  1. כל הכבוד !!! חשוב מאוד לשתף באיך התארגנו לכך ומה מצריך שזה יצא לפועל . לדעתי כדאי שיהיה עיתון חינוכי שיועברו בכל מוסדות החינוך עם כל מיני רעיונות ו/או שיטות מסוג זה וגם עם כל מיני דברים טובים שנעשו באותו מוסד לטובת הילדים , כך שגם אחרים יוכלו לישם זאת . זה גם נותן דוגמא אישית . עלו והצליחו .

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.שדות חובה *

*