מבזק חדשות
בית » חינוך

חינוך

הקייטנות בסכנה

לבקשת עובדי מתנ"ס סחלבים הכריזה ההסתדרות אתמול (יום ב') על סכסוך עבודה דבר המעמיד בספק את קיומן של הקייטנות העירוניות של מודיעין. כל הפרטים הידועים נכון לרגע זה קרא עוד »

אמציה דויטש, יו"ר הנהגת ההורים: "הוכחנו את כוחנו במחאת הסרדינים"

אמציה דויטש, יו"ר הנהגת ההורים המקומית, וגם מדריך טיולים מדופלם לחו"ל, לא בא לטייל בתפקיד אותו מילא בעבר מיגל הרף המיתולוגי. הוא מתכונן לפתיחת שנת הלימודים הקרובה בצורה שקטה אחרי שהפורום הארצי הצליח לקבל תוכניות על הפחתת מספר הילדים בכיתה ותוספת סייעת שנייה לגנים. הורי הגנים יהיו השנה חלק מההנהגה העירונית קרא עוד »

פתרון למימון רפורמת הסייעת השנייה

מרכז השלטון המקומי הגיע להבנות עם משרד האוצר ומשרד החינוך על הוספת תקצוב לרשויות, לטובת יישום רפורמת הסייעת השנייה בגני טרום חובה. בעיריית מודיעין מעריכים כי בכ-50 גני טרום חובה יהיו יותר מ-30 ילדים, מספר המהווה קריטריון סף להוספת סייעת שנייה קרא עוד »

איך שיר נולד

מועדון רוטרי בשיתוף מחלקת הספריות יזמו תחרות כתיבת שירים הנערכת ברציפות משנת 2003. הזוכים השנה: שירי חלמיש, ענת סגל, יעל רן, מיכל לוי, שחר חקק, אופיר נבון ועדן גולדשטיין קרא עוד »

חידון התנ"ך העירוני

כ- 300 צופים פקדו בשבוע שעבר את אולם "עינן" שבקניון עזריאלי בעיר על מנת לצפות בחידון התנ"ך העירוני לתלמידי כיתות ו' מבתי הספר הממלכתי והממלכתי דתי בעיר. החידון, המתקיים זו השנה ה-15, הופק על ידי מחלקת תרבות יהודית באגף תרבות ואירועים בשיתוף עם מינהל החינוך ותכנית "אורים". בחידון השתתפו תלמידים שצלחו את החידון הבית ספרי ולאחר שהשתתפו במפגשי הכנה שכלל גם טיול חוויתי בעמק האלה בעקבות גיבורי התנ"ך. החידון אותו הנחה, יואב שלוסברג נפתח בשירה של מקהלת הילדים הייצוגית "פרחי מודיעין" בניצוחו של יענקל'ה רוטנר. במהלך החידון, ששילב הצגות, סרטונים ועזרי מולטימדיה, הפגינו בני הנוער בקיאות רבה בחומר אשר הדהימה את צוות השופטים שכלל את מנהלת המחלקה לחינוך יסודי במינהל החינוך של העירייה, ליזי שמעוני-הרשקוביץ, מפקח תרבות תורנית במחוז ירושלים משרד קרא עוד »

אלקנה ומודיעין – "מרוץ הלפיד והגבורה" לזכר סגן יואב הרשושנים הי"ד

ישיבת בני-עקיבא מערב השומרון באלקנה (ישיבת ימ"ה) יצאה ביום רביעי, כ"ו בכסלו (17/12), נר ראשון של חנוכה, למרוץ הלפיד והגבורה המסורתי שלה לזכרו של סגן יואב הרשושנים הי"ד. 250 תלמידי הישיבה שיתפו ואירחו את תלמידי כיתות ו' בבית-הספר היסודי "כרמים" באלקנה. ל"מרוץ הלפיד והגבורה" יוצאת חטיבת הביניים של הישיבה מדי שנה בחג החנוכה למסלול ביער בן-שמן המשלב צעידה משולבת בתחנות הדרכה וריצה הנחתמת בחורשה ובאנדרטה לזכרו של יואב, המוצבת בבקעת הנזירים בנחל גמזו שביער בן-שמן. השנה התלמידים החלו את המרוץ בטקס מכובד בכניסה לבית-העלמין הצבאי של העיר מודיעין, יחד עם ראש מועצת אלקנה אסף מינצר ומשפחת הרשושנים, אשר נשאו דברים ובירכו את התלמידים. לאחר מכן פקדו התלמידים את קברי חללי מבצע "צוק איתן", וביניהם את קיברו של סא"ל דולב קידר, קרא עוד »